Publicado el

Ndihmoni, shoku i’m eshte ne Tinder! Nje raport we pervojes

Ndihmoni, shoku i’m eshte ne Tinder! Nje raport we pervojes

Permbajtje

Autorja jone anonime besonte se ajo elizabeth kishte gjetur dashurine elizabeth saj te madhe. Por me pas nje mik age zbuloi partnerin e saj ne Tinder. Tani ajo pyet veten: Quand silleni kur partneri qe doni dhe nuk doni te humbni regjistrohet fshehurazi ne nje aplikacion takimesh?

Mbaj mend kohen kur gjithcka ishte akoma mire midis nesh. Ne takimin tone te pare. Nje takim romantik ne Rhein. Ai me kishte ftuar ne nje piknik. Pra, shume klasik: me nje batanije komode, shporte myself xunkth – te cilen ai me personally siguri age bleu me shume -, vere dhe djathe. Ne you ulem prane njeri-tjetrit per ore te tera, vetem duke biseduar dhe qeshur. Keni zbrazur shishen. Vezhgoi anijet. Derisa me puthi. Isha ne rene nente.

Sot shume njerez njihen me njeri-tjetrin permes aplikacioneve per takime

Ne u njohem permes miqve. Age di qe eshte elizabeth modes se vjeter keto dite. Sot pothuajse te gjithe njihen myself njeri-tjetrin permes internetit, permes aplikacioneve per takime etj. Me vjen mire qe ishte thjesht nje rastesi per ne. Asnje prej nesh nuk kishte menduar te ishte ne nje marredhenie ne ate kohe. Askush nuk age kishte pare seriozisht. Por ne ishim te lire ne zemrat tona dhe vetem funksionoi.

Une isha personi me we lumtur ne entire world, kjo nuk eshte ekzagjerim. Nje njeri kaq i dashur, i kuptueshem, we cili, gjithsesi, jo gjithmone me fliste – edhe nje pule e verber gjen nje kokerr.

Ne jemi nje cift per nje habite elizabeth gjysme. Pastaj tre jave me pare nje mik me thirri te cilin nuk kisha degjuar per california kohe. Ajo duhej te fliste me personally mua, duhej te me thoshte dicka, shkroi ajo. Ne fillim mendova se ajo me ne loans would te martohej myself te dashurin elizabeth saj prej shume kohesh dhe dua te me tregoje personalisht. Por nuk ishte keshtu.

Ne vend te kesaj, ne nje kafene ne trotuar, ajo me tha se ishte ndare me te dashurin elizabeth saj disa jave me pare. Une isha i habitur sepse te dy kishin qene nje cift vertet we shkelqyeshem. Pastaj ajo shtoi se elizabeth kishte kapercyer ate mjaft mire dhe madje ishte regjistruar ne Tinder, aplikacionin per takime per te cilin shume me kishin thene.

Isha kurioze nese ajo do te me tregonte histori qesharake dhe emocionuese nga escort service in San Jose CA pervojat age saj ne Tinder. Kjo ishte gjithashtu rasti. Por, mire, kjo nuk ishte saktesisht qesharake. Me nje ze te ulet ajo me pyeti: «Ju jeni akoma me * * * * *, apo jo?» Une i thashe po, pa dyshim. Ajo uli zerin: «Ti, doja te te pyesja nese e di qe i dashuri yt eshte i regjistruar ne Tinder. Une pashe profilin elizabeth tij atje. ”Une bera nje te qeshur te hutuar. «Jo, ai ishte padyshim dikush tjeter».

We dashuri i will be eshte aktiv ne Tinder!

Ajo me tregoi au moment ou fotografi te profilit te tij. Une rashe nga rete. We dashuri i am, we dashuri i am, ishte ne te vertete ne Tinder! Cfare po bente ai atje? Kjo ver . Une ngriva.

Fotoja elizabeth tij Tinder age tregonte ate myself djemte elizabeth tij, myself te cilet ai shpesh shkonte te festonte. Une we njihja te gjithe. Ne te vertete ai ishte shoku i am! Mosha ishte e duhur. Ai duhet te kete luajtur kengen Spotify qe zgjodhi nje mije here ne kitare per mua. Ne profil shkruhej: “Nje burre i vertete josh te njejten grua cdo dite.” (. ) Une bera yahoo se, thenia nuk eshte as prej tij, eshte kopjuar!

E dashura ime tha «oops . » quand ne nje motion picture te keq. Ishte nje movie vertet i keq dhe eshte ende. Por edhe pse we dashuri i will be eshte dukshem we regjistruar ne Tinder dhe mund te jete duke derguar mesazhe me personally gra te tjera apo edhe duke me mashtruar, une nuk kam guximin ta ballafaqoj ate myself te. Jam shume frikacak shume we mallkuar nga frika se mos e humbas, aq tmerresisht, tmerresisht i frikesuar.

Age falenderova shoqen big date per sinqeritetin age saj. Ajo nuk kishte pse te me tregonte per kete. Shume pastaj pergjigjen me mohim dhe e akuzojne «vjedhesin» se deshiron te fitoje nje avantazh prej tij. Por ajo thjesht donte te ishte e sinqerte. Pervec kesaj, nuk carry out te kishte ndryshuar faktin qe ai eshte regjistruar atje.

Pse shoku i am eshte i regjistruar ne Tinder?

Kam kaq shume pyetje. Pse a good eshte shoku i am we identifikuar ne Tinder? Good eshte aq naiv dhe budalla sa te mendoje se nuk would te zbulohet nga dikush qe na njeh te dyve?! Cfare kerkon ai atje? A good eshte tashme nje mashtrim qe ai eshte regjistruar atje, edhe nese mund te mos me kete mashtruar dhe te jete bere i pabese? Kam degjuar qe shume prej steering wheel jane atje vetem per argetim dhe nga kurioziteti. Por ai ka kaq shume miq! Burra dhe gra! Ai kurre nuk we ka fshehur nga une, madje shumicen e njoh shume mire dhe jam miq me disa prej controls vete.

Per mua eshte nje arsye per ndarje kur ai fle myself dike tjeter. Por cfare te bej nese ai mohon gjithcka ose thote se eshte vetem atje per te bere njohje te reja te kendshme? Pse nuk me tha vetem paraprakisht? Cfare te bej nese ai nxehet dhe me akuzon per xhelozi dhe ndjekje? Miqte age mi thone se ekziston vetem nje rruge. Perballuni myself te. Zbuloni pse miku im eshte ne Tinder dhe me pas jini konsistent. Keni te drejte. Por une jam aq age frikesuar, sa mendova se ai ishte dashuria ime e madhe. Piktura eshte care.

Deshironi te na tregoni per pervojat tuaja? Ne age presim ate dhe mbase botojme me tej historine tuaj te dashurise. Ketu mund te na dergoni historine tuaj te dashurise.